Video: MIGLIORA LA TUA VITA 2025
Korn pleide å være en rimelig løsning for å servere en rask og rimelig frokost, men prisene har begynt å sveve de siste årene. Når du legger til melk i ligningen, kan kostnaden for en enkel bolle med frokostblandinger bli ganske kostbar.
Spare penger på korn
En måte å hjelpe slå på å bruke for mye på kornblanding, er å se priser og bruke kuponger. En populær trend med kornblandinger er å sette opp store kampanjer i dagligvarebutikker og apoteker hvor de vil velge flere forskjellige frokostblandinger og fremme dem på to-for-avtaler, for eksempel "2 for $ 5" som bidrar til å senke prisene.
Men du må se denne typen markedsføring og kontrollere størrelsene på boksene som blir markedsført. Noen ganger er boksene like høye som boksene du vanligvis kjøper, men tynnere med betydelig færre gram per boks.
Bunnlinjen for å få de beste tilbudene på frokostblandinger er å sammenligne hvor mye du betaler per unse. Nedenfor er noen eksempler å vurdere når man sammenligner priser. Ved å sammenligne prisen per unse, kan du se i dette eksemplet at Kelloggs Special K er en bedre avtale i matbutikken.
Å dra nytte av butikkpromoteringer, vil ofte spare deg for en betydelig sum penger per ounce. La oss si at dagligvarebutikken din driver kornet på kampanjen for to 18-unse esker med frokostblandinger for $ 5. Hvis du kjøper to, får du totalt 36 gram. Ved $ 5 for 36 gram betaler du bare 14 cent per unse.
Sammenligning av prisene på Kellogg's Special K-korn
Eksempel på dagligvarebutikkstatistikker | Eksempel Drugstore Stats | Størrelse |
18-ounce boks | 12 ounce boks | Pris per Box |
$ 6. 39 per boks | $ 4. 79 per boks | Pris per unse |
36 cent per unse | 39 cent per unse | Når du bruker kuponger med en kampanje som "to-for" -eksempelet ovenfor, vil de fleste supermarkeder fortsatt tillate deg å bruke to kuponger mot kjøpet ditt siden du kjøper to elementer. Dette er enveis kuponger "stakk" kuponger. |
Uten kupongen er du allerede ned til 14 cent per ounce, men når du bruker dine to 50 cent kuponger (for totalt $ 1 av), vil du betale $ 4 for to 18-unse bokser, eller 11 cent per unse!
Ved å lagre kornkupongene dine til du ser et godt salg, kombinerer du kampanjen med kupongen, kan du maksimere besparelsene dine.
Forstå kupongpolitikkene i butikkene du handler kan gjøre en forskjell på hvor mye du vil bruke. Wal-Mart, for eksempel, vil matche de annonserte prisene på sine konkurrenter.CVS-apoteket tillater kjøpere å bruke en CVS-butikkupong med produsentkuponger.
Kjøp en få en (BOGO) gratis tilbud
En felles kampanje som du ser på frokostblandinger, er "Kjøp en få en gratis" (BOGO). Frugal shoppere elsker BOGO salg og med god grunn. I de fleste butikker kan du søke minst en kupong og i noen butikker kan du søke på to kuponger til salget.
Butikker som Target, for eksempel, vil tillate deg å bruke en Target kupong og en produsent kupong, som virkelig kan legge til den totale besparelsen. Dette er også et eksempel på når "lagring" gir mening hvis du har nok kuponger lagret.
Rabat Tilbud
Generelt er det vanligvis noe rabatttilbud som gjelder kornblanding.
En nylig rabatt som tilbys av Kellogg, var for et gasskort på 10 dollar. Alt du måtte gjøre var å sende inn UPC-koden på 10 godkjente kornprodukter, og du vil motta et kort som er bra for $ 10 verdt gass. De tillot fem oppføringer.
Finne kornkuponger
Som du ser, er butikkforhandler bare halvparten av ligningen. Bargain shoppere bør også være på utkikk etter frokostblandinger kuponger. Men hvor finner man dem? Her er noen av de beste stedene å kildre kornkuponger:
Søndagspapiret er fortsatt en av de beste ressursene for å finne kuponger.
Registrer deg på frokostblandingsfirmaets nettsteder som Kellogg, General Mills og Post Foods.
Bruk gratis utskriftskupong nettsteder.
- Følg favorittmatfirmaene dine på Facebook for kuponger.
- Få magasiner som er kjent for å ha kuponger som AllYou og Good Housekeeping.
- Andre måter å spare på korn
- Det finnes andre måter å spare på kornblanding sammen med kuponger.
- Blanding av korn:
En populær sparsom trend er å blande dyre korn med billigere frokostblandinger. Dette bidrar til å redusere kostnadene når barna er "hekta" på en bestemt frokostblanding. For eksempel, hvis barnet ditt nekter å spise annet enn Fruitloops (8,70 oz - 55 cent per ounce), kan du blande det ved å bruke generisk eller lagre merkevare av Fruitloop-lignende frokostblanding (32 ounce - 15 cent per ounce.).
Bagged Cereals vs Boxed Cereals:
Sammenligning av kostnaden per gram bagged korn til boks korn kan være en ekte øyeåpner. Dagligvarebutikker liker å holde bagged frokostblandinger av hyllene som er øynivå. Vær forberedt på å bøye seg til bunnhyllene for å finne dem. Mange ganger kan du spare så mye som 40 cent per unse eller mer ved å kjøpe bagged frokostblandinger. Igjen vil de sannsynligvis inneholde mindre sukker, men du kan alltid legge til frisk frukt som gir et sunnere måltid. Lag din egen Granola:
En av de gode tingene med granola er hvor lett det er å blande ditt eget. Ikke bare koster det mindre enn butikk kjøpte granola, men du kan prøve forskjellige varianter eller skreddersy det for å ha de ingrediensene du liker mest. Ved å lagre kuponger, holde på toppen av frokostblandinger, bruke rabatter, og strekke kornet ditt med billigere blandinger, vil du raskt se kostnaden for kornblandingen din.
Disney World Tips og kuponger for å bruke mindre på mat

Du trenger ikke å bruke en formue på mat i Disney World. Vi viser deg hvordan du finner kuponger og sparer penger.
6 Måter å bruke mindre på landskapsarbeid

Hvis du er et hus, kan landskapsforming konsumere en betydelig del av budsjettet ditt. Her er noen måter du kan kompensere for kostnadene ved å opprettholde verftet ditt.
Hvorfor kjøpere bør bruke kuponger

Ingen tid til å bruke kuponger? For flau for kupong? Kom over det. Du mister penger ved ikke å kuponere.