Video: 4-stjerners Middag | De 5 verste rettene fra Sesong 11 | TVNorge 2025
En vanskelig ting å gjøre er å bryte dårlige matvaner som koster oss mye penger. Dette inkluderer dårlige vaner som å bestille ute i stedet for å lage mat hjemme, kjøpe dyre tilberedte matvarer som lett kan tilberedes ved å følge en enkel oppskrift og verste av alt, regelmessig la maten ødelegge seg.
For mange av oss utviklet dårlige spisevaner mens vi var på college eller da vi hadde en krevende jobb som brukte mesteparten av vår produktive tid.
Sjokkerende tall
Jeg endte opp med å sjokkere meg selv til å bryte mine kostbare spisevaner. Det var i en tid da jeg var fast bestemt på å betale litt langvarig gjeld. En venn foreslo at jeg gjør et regneark for å se hvor, som en familie, gikk pengene våre.
På det var en del å legge beløpet til hver uke på mat. Da den siste tally var inne, trodde jeg ikke at figuren jeg så på var riktig. Det var et ekte øyeblikk av selvoppdagelse.
Jeg har alltid tenkt på meg selv som en tightwad og i hemmelighet ga meg selv pats på ryggen for å være så sparsom og i kontroll. Forvirrende, vet jeg, for selvfølgelig hvis jeg virkelig var "alt det" da ville jeg ha visst hvor mye vi brukte på mat.
Etter at regnearket ble endret, ble det endret. Jeg var fast bestemt på å bruke så lite som mulig på mat, men likevel nyte gode måltider.
Hva du legger i kjøkkenet, er hva du vil spise
Jeg tror fast at de fleste av oss skal spise hva som er i vårt kjøkken.
Hvis det er poser med sjetonger og kaker der inne, det er det vi skal chow ned på. Hvis alt som er i kjøleskapet er en pose gulrøtter, så er det som blir spist, posen med gulrøtter.
Jeg ville ha kjøkkenet med gulrøtter, og selv om det tok litt tid å komme seg, gjorde jeg til slutt det ved å planlegge måltider og legge meg til min handleliste i matbutikken.
Et stort gratis verktøy
Jeg satte mål for hva jeg ønsket at gjennomsnittskostnaden skulle være for hver av våre måltider. Jeg bestemte meg for at en dollar per porsjon var en rimelig mengde for hovedmiddagskurset. Deretter begynte jeg å se på nettet for oppskrifter, og kom over USD-nettstedet som inneholder en seksjon som heter "Hva er matlaging." Der var jeg i stand til å bla gjennom oppskrifter som var billige å forberede, men likevel næringsrik.
Sammen med å gi oppskrifter, viser nettstedet også ernæringsinformasjonen og kostnaden per porsjon for hver oppskrift. Det var ved å bruke dette nettstedet at jeg var i stand til å ødelegge mine dårlige spisevaner og til slutt betale den gjelden.
Middagsrecept for rundt $ 1 per servering
Her er en liste over favorittoppskrifter som jeg fant på USD-nettstedet. Vær oppmerksom på at gjennom årene kostnaden for mat har gått opp og nå koster de fleste oppskrifter noen få cent over en dollar.For å se den komplette oppskriften og / eller å besøke nettstedet Hva er Cooking, klikk på "Vis oppskrift" -linkene nedenfor.
Bakt kylling med grønnsaker
Serveringsstørrelse: 1/6 oppskrift
Utbytte: Seks porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 6. 45
Per visning: $ 1. 07 Se oppskrift
Kylling Cacciatore
Serveringsstørrelse: 1/4 oppskrift
Utbytte: 4 porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 3. 59
Per servering: $ 0.90
Se oppskrift
Herb Broiled Beef
Serveringsstørrelse: 1/4 oppskrift
Utbytte: 4 porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 4. 41
Per visning: $ 1. 10 Se oppskrift
Italiensk Brokkoli og Pasta
Serveringsstørrelse: 1 1/4 kopper
Utbytte: 4 porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 3. 70
Per Servering: $ 0. 93
Se oppskrift
Manly Muffin Meat Loaf
Serveringsstørrelse: To muffins
Utbytte: Seks porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 4. 57 > Per servering: $ 0. 76
Vis oppskrift
Pasta Primavera
Serveringsstørrelse: 1/3 av oppskriften
Utbytte: Tre porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 1. 42
Per servering: $ 0. 47
Se oppskrift
Quick Skillet Lasagna
Serveringsstørrelse: En kopp
Utbytte: Syv porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 4. 77
Per servering: $ 0. 54
Se oppskrift
Sensasjonell seks-lagsmiddag
Serveringsstørrelse: 1/6 oppskrift
Utbytte: Seks porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 6. 17
Per visning: $ 1. 03
Se oppskrift
Spinat og kjøttkaker
Serveringsstørrelse: To kjøttkaker
Utbytte: Seks porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 6. 05
Per visning: $ 1. 01
Se oppskrift
Tortillapizzaer
Serveringsstørrelse: En pizza
Utbytte: Seks porsjoner
Kostnad:
Per oppskrift: $ 4. 45
Per servering: $ 0. 74
Se oppskrift
Forbrukeralternativer for rask og enkel middag

Matvarer kjører matvaresuksess for supermarkeder klare alternativer for travle mødre og tusenårsdager. Dette er en must-know trend.
11 Gratis Mord Mystery Games for din middag eller fest

Gratis mord mysterium spill som er perfekte for et mord mystery party eller middag . Inkluderer utskrivbare skript, biografier, bevis og ledetråder.
Lunsj Oppskrifter på under 50 cent per servering

Måltider i planleggingsfamilien kan bidra til å redusere kostnadene ved å øke kostprisene uten å svekke god smak og næringsverdi.